• Doskonalimy procesy HR | MakinaHR

Outplacement

Jest formą indywidualnej lub grupowej pracy z osobami, które ponownie wchodzą na rynek pracy.
Każdy z projektów poprzedzony jest dogłębną analizą sytuacji osób, które będziemy wspierać w ponownym znalezieniu zatrudnienia.

Pracując z nami Twoi pracownicy nauczą się między innymi jak:

odpowiadać na pytania rekruterów, 

świadomie budować partnerską relacje z przełożonym,

wynegocjować najlepsze warunki zatrudnienia,

zrozumieć sposób myślenia pracodawcy,

szybko znaleźć satysfakcjonującą pracę. 

NAJCZĘSTSZE WYZWANIA NASZYCH KLIENTÓW

DBAJĄ O WIZERUNEK
DOBREGO PRACODAWCY

CHCĄ WESPRZEĆ
PRACOWNIKÓW
W TRUDNEJ SYTUACJI

PLANUJĄ
ZWOLNIENIA
GRUPOWE

ROZSTAJĄ SIĘ
Z WIELOLETNIMI
PRACOWNIKAMI

OPINIE KLIENTÓW

Zaczęłyśmy współpracę gdy miałam pracę i dojrzałam do decyzji o jej zmianie. Wyciągnęłam wnioski z opowiadań moich znajomych, którzy aktywnie poszukiwali pracy. Trafiłam na Ciebie ponieważ poszukiwałam jedynie kontaktów do osób sprawdzonych, z rekomendacji. Dzięki naszym spotkaniom dowiedziałam się jak powinno wyglądać skuteczne CV, przygotować się do rozmowy i negocjować warunki zatrudnienia. Przede wszystkim kluczowe dla mnie były informacje jak budować swoją markę, czyli mierzyć wysoko i budować mocny system wartości poparty osiąganymi sukcesami. Nauczyłam się cierpliwości i wiary we własne umiejętności. Wzrosła również moja pewność siebie, poprzez pracę nad asertywnością. W nowym miejscu pracy chciałam wykorzystać moje naturalne umiejętności takie jak: zarządzanie ludźmi w projekcie, skuteczne negocjacje, logistyka czyli administracja. W efekcie otrzymałam pracę, którą chciałam bez najmniejszych przeszkód. Od przyszłego pracodawcy otrzymałam feedback po spotkaniu, że nie miałam konkurencji. Bardzo pomogły mi te spotkania. Uświadomiłam sobie, że sukces tkwi w świadomym wyborze profilu pracy i dopasowaniu do naszych umiejętności, osobowości i nabytych doświadczeń. Proces rekrutacji nie jest łatwy, ale przy odpowiednim nastawieniu i wyciąganiu wniosków zyskujemy nowe doświadczenia i budujemy samoświadomość. Polecam Cię cały czas od naszego spotkania!

Z Katarzyną nawiązałem współpracę podczas poszukiwania nowej pracy. Na szczęście miałem taką osobą wśród swoich znajomych. Ponieważ wcześniejszy Trener nie spełniał moich oczekiwań, dobrze się stało że trafiłem do Kasiu. Szukałem pracy w obszarze Marketingu (trade Marketingu) oraz Brand Marketingu jako Sr. Manger. Okazało się że diabeł tkwi w szczegółach. Jak ważne jest profesjonalnie napisane CV oraz jego oprawa wizualna a także przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej. Po szkoleniu i kilku sesjach one to one, w formie coachingu, dowiedziałem jak przygotować się do poszczególnych etapów rozmów kwalifikacyjnych oraz jak negocjować warunki zatrudnienia. Pracowaliśmy także nad motywacją oraz auto prezentacją. Większość etapów rekrutacyjnych zakończyła się pełnym sukcesem i podjęciem nowych wyzwań zawodowych jako Manager wyższego szczebla. Dzięki temu, teraz poruszanie się po rynku pracy nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Polecam, współpracę ze względu na dużą wiedzę merytoryczną HR, indywidualne podejście i zaangażowanie plus pełen profesjonalizm. Więcej szczegółów nie będę zdradzał, przekonajcie się sami …

Kasię poleciła mi koleżanka z poprzedniej pracy. Byłam sceptyczna do tego typu konsultacji, zwyczajnie myślałam, że nic mnie nie zaskoczy. Kasia okazała się profesjonalistką w każdym calu. Jej doświadczenie w rekrutacji i wrodzona spostrzegawczość od razu wychwyciły takie cechy, których sama nie widziałam i dzięki którym znów uwierzyłam w swoje możliwości. Konsultacje dotyczyły stworzenia CV oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Kasia na bieżąco monitoruje rynek, dzięki czemu otrzymywałam też oferty pracy najlepiej dopasowane do mojego zawodowego profilu. Wyjątkowo kompetentnie podchodzi do realizacji zadań i nieszablonowo, całkowicie indywidualnie dopasowuje plan działania. Wszystko w przyjaznej atmosferze i przy pełnym zaangażowaniu. Kasiu, współpraca z Tobą to przyjemność. Dziękuję! Gdy znów zaplanuje powrót na rynek pracy, niewątpliwie zwrócę się do Ciebie o pomoc ?

Pragnę zarekomendować wsparcie i pomoc w poszukiwaniu pracy i pracowników usługi pani Katarzyny Piekut z firmy Makina.
Nie korzystałam nigdy z pomocy innych doradców kariery, dlatego nie mam porównania. Na panią Katarzynę trafiłam po tak zwanej linii kontaktów z LinkedIn. Znajomy polecił mi panią Kasię jako wysoce skutecznego experta w doradztwie kariery. I nie rozczarowałam się. Od pierwszej chwili nawiązałyśmy wspaniałą relację, która przerodziła się cykl spotkań. Dowiedziałam się jak rekruter patrzy na kandydata na pracownika tzn. na co zwraca uwagę, jak poprawnie powinno wyglądać CV, jak powinniśmy słuchać a jak odpowiadać oraz na jakie pytania możemy sobie pozwolić podczas takiej rozmowy rekrutacyjnej. Cała otoczka ze strojem, fryzurą, pewnością siebie to wszystko wskazówki, które pozwoliły mi szybko znaleźć pracę. Podczas poszukiwania pracy zaskoczył mnie czas jaki pracodawca poświęcił na rozmowę rekrutacyjną – całe 5 min.
Byłam osobą jeszcze zatrudnioną. Mogłam sobie pozwolić na swobodnie podejście do rozmów czego nauczyła mnie pani Kasia. Z natury jestem nie śmiała i boję się nowego. Po spotkaniach było mi łatwiej i zawsze mogłam liczyć na wsparcie. Nawet zaraz po rozmowie rekrutacyjnej śmiało mogłam zadzwonić by porozmawiać z panią Katarzyną o swoich przeżyciach. Było to dla mnie wtedy bardzo ważne. W moim przypadku kluczowe było wyeliminowanie opisowych odpowiedzi i opanowanie stresu. Dałam radę. Dlatego bardzo polecam usługi doradcze pani Katarzyny Piekut.

Podczas szukania pracy bardzo zaskoczył mnie rynek pracy. Mając długoletnie doświadczenie na stanowisku menadżerskim pracodawcy bardzo rzadko odpowiadali na moje aplikacje na stanowiska specjalistyczne. Natomiast aplikując na stanowiska menadżerskie, wymagania były bardzo często wygórowane i w większości poszukiwani byli pracownicy znający daną branżę. Barierę również stanowił mój długi staż pracy w jednej firmie tj. 20 lat. Kiedy po wysłaniu około 100 szt. CV nie miałam żadnego odezwu, stwierdziłam że coś robie nie tak, gdzieś istnieje problem i muszę skorzystać z porady eksperta.

Wcześniej nigdy nie korzystałam z takiej porady gdyż tak jak wspomniałam pracowałam długo w danej firmie i cały czas byłam zatrudniona. Potrzebowałam zmiany gdyż czułam, że stoję w miejscu, nie rozwijam się i potrzebuję zmiany. Kontakt do Pani Katarzyny dostałam z polecenia, znajoma była bardzo zadowolna z usług Pani Kasi i bardzo szybko znalazła swoją wymarzoną pracę.

Pracy szukałam w różnych branżach gdyż zależało mi na zdobyciu nowego doświadczenia, zdobyciu nowych umiejętności oraz poszerzeniu swoich kwalifikacji. Szukałam pracy w branży bankowej, ubezpieczeniowej, szkoleniowej, eventowej.

Pani Katarzyna pomogła mi przede wszystkim ukierunkować mnie samą na jakie stanowiska powinnam aplikować. Pomogła opracować skuteczne CV, wyłuskać w nim najwżniejsze elementy na które potencjalny pracodawca powinien zwrócić uwwagę, jak również pomogła przygotować mi się profesjonalnie do spotkań. Zwróciła uwagę jakie informacje powinnam posiąść o przyszłym pracodawcy i jak najskutecznejszej zaprezentować swoje atuty, plusy na rozmowie adekwatnie do aplikującego stanowiska. W jaki sposób przedstawić swoje osiągniecia i jak mówić o swoich słabych stronach, jak negocjować warunki zatrudnienia. Wszystkie powyższe elementy wpłynłęy na to, że wysyłałam CV do ograniczonej liczby pracodawców, konketniej i rzetelniej selekcjnowałam ogłosznia, oraz systematyczniej aplikowąłam. Wiedza przekazana mi spowodowała, że czułam się pewniej na rozmowach rekrutacyjnych, bardziej podkreślałam swoje umiejętności i jakie pytania powinnam zadawać potencjalnemu pracodawy. Ja w swoim przypadku nie zmieniłam pracodawcy, ale całkowicie został zmieniony mój zakres obowiązków,  z czego w chwili obecnej bardzo jestem zadowolna i uważam że dokonałam służnego wyboru.

Nasze spotkania były bardzo konkretne i owocne. Bardzo polecam Panią Katarzynę, jest świetnym ekspertem w swojej dziedzinie. Osoby, które szukają pracy  polecam spotkanie z Ekspertem od razu na początku swojej drogi w szukaniu pracy, gdyż można zaoszczędzić dużo czasu, zdecydowanie miej popełnić błędów. Serdecznie polecam.

JAK PRACUJEMY

Nasz sposób pracy polega na zwiększeniu kompetencji uczestników procesu outplacement, by świadomie podejmowali decyzje w swoim życiu zawodowym i skutecznie realizowali wyznaczone cele.

Kompetencje rozumiemy jako synergiczne połączenie trzech elementów takich jak wiedza, doświadczenie i postawa.  

WIEDZA – uczestnicy dowiedzą się m.in. jak skutecznie tworzyć dokumenty aplikacyjne, zapoznają się z tym, w jaki sposób przebiega proces decyzyjny podczas rekrutacji lub awansowania po stronie pracodawcy. Porównamy, gdzie plasuje się ich kandydatura na tle pozostałych osób, które aplikują na równorzędne stanowiska.

DOŚWIADCZENIE – przećwiczą zdobytą wiedzę m.in. poprzez symulację rozmowy rekrutacyjnej lub rozmów z przełożonym, omówimy i wyciągną wnioski z odbytych rozmów kwalifikacyjnych, zwiększą skuteczność w negocjacjach lub przechodzeniu do kolejnych etapów procesu rekrutacji.

POSTAWA – zwiększą zaangażowanie do poszukiwania pracy lub osiągnięcia awansu. Będą prezentować pewność siebie podczas spotkań. Dokonają najlepszego wyboru przyszłego pracodawcy, a mniej korzystne oferty świadomie odrzucą. Zbudują partnerską relację w kontakcie z przyszłym pracodawcą.

Zbadanie potrzeb

Indywidualne podejście

Szybkie efekty współpracy

Realne przykłady

Przekazanie najlepszych praktyk

Profesjonalizm

Wsparcie na każdym etapie

Bogate doświadczenie

Zrozumienie sytuacji kandydata

ZMIANA PRACY LUB BRANŻY

OSTATNIO NA BLOGU

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się: